ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Λυκογιάννης: "Κομβικό το πρώτο δεκάλεπτο..."

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ mαteco κ.Λυκογιάννης μετά το τέλος του αγώνα απέναντι στη Λάρισα τόνισε: «Νομίζω ότι σήμερα είχαμε αρκετούς παίκτες σε μια πάρα πολύ κακή ημέρα και ιδιαίτερα στην επίθεση. Αυτό επηρέασε πάρα πολύ τη λειτουργία μας σε συγκεκριμένα σημεία του παιχνιδιού. Θεωρώ πολύ κομβικό το πρώτο δεκάλεπτο που μπήκαμε πολύ συγκεντρωμένοι. Το σκορ ήταν 8-17, ελέγχαμε πλήρως τον ρυθμό και από εκεί και πέρα κάναμε κάποιες αλλαγές για να ξεκουράσουμε κάποιους παίκτες που είχε ως αποτέλεσμα να χάσουμε τελείως τον ρυθμό μας. Κάναμε πολλά λάθη, δώσαμε πολλές αδικαιολόγητες βολές στον αντίπαλο, ακόμα και σε φάση που η μπάλα ήταν στη άλλη πλευρά του παρκέ. Κάναμε ανόητα επιθετικά φάουλ με αποτέλεσμα η Λάρισα να πηγαίνει στις βολές χωρίς λόγο. Κάπως έτσι ροκανίστηκε η διαφορά και σε ένα δεκάλεπτο που είχαμε πλήρως τον έλεγχο βρεθήκαμε να κερδίζουμε με μόνο ένα πόντο. Κάναμε μια αρκετά καλή προσπάθεια στο 3ο δεκάλεπτο. Στη τελευταία περίοδο η Λάρισα ξέφυγε, βρήκε ρυθμό, βρήκε σουτ από προσωπικές ενέργειες του Moody και του Green. Εμείς στο τέλος καταφέραμε με κάποιες καλές άμυνες και κάποιες σωστές επιλογές στον αιφνιδιασμό να επανέλθουμε. Από εκεί και πέρα χρειαζόμασταν σκορ αλλά χάσαμε ελεύθερα σουτ και δυο κρίσιμες βολές και κάπως έτσι κρίθηκε αυτό το παιχνίδι».