banner loyalty card 1000x200

ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΠΑΟΚ-Zaragoza: 93-78

Ο ΠΑΟΚ πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση και πήρε την 2η συνεχόμενη νίκη του στον 4ο όμιλο του Basketball Champions League, καθώς επικράτησε της Zaragoza με 93-78 για την 6η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε εξαιρετικά στο παιχνίδι και με τους Antwaine Wiggins και Amanze Egekeze να είναι «ζεστοί» στο ξεκίνημα, προηγήθηκε με 30-20 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Zaragoza ήταν καλύτερη και κατάφερε να μειώσει τη διαφορά, αλλά και να προηγηθεί με 43-44 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Με ένα καλάθι του JeQuan Lewis, όμως, ακριβώς με τη λήξη του δεύτερου δεκαλέπτου, ο ΠΑΟΚ πέρασε μπροστά με 45-44.

Στην τρίτη περίοδο, ο ΠΑΟΚ ήταν εξαιρετικός, καθώς βρήκε και πάλι ρυθμό στην επίθεση, με τον Adam Smith να είναι σε εκπληκτική κατάσταση! Ο ΠΑΟΚ έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο στο +12 (73-61), με τον Aaron Best να ευστοχεί σε τρίποντο στην τελευταία επίθεση.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό στην τέταρτη περίοδο, παίρνοντας προβάδισμα 15 πόντων (80-65) στο 35΄. Η Zaragoza αντέδρασε μειώνοντας στους 6 (80-74) στο 38΄, αλλά ο ΠΑΟΚ βρήκε σκορ με ένα μεγάλο καλάθι του Adam Smith και ένα κάρφωμα του Antwaine Wiggins και τελικά πήρε τη νίκη με 93-78.

Τα δεκάλεπτα: 30-20, 45-44, 73-61, 93-78

PAOK: Lewis 19, Smith 31 (6), Σχίζας, Καρράς, Τσόχλας 2, Μαργαρίτης, Best 15 (3), Wiggins 9, Egekeze 8 (2), Σαρικόπουλος 8, Knowles 1.

Zaragoza: Justiz 12, Barreiro 1, Seeley 15 (1), Brussino 16 (3), Alocen, Benzing 13 (2), San Miguel 2, Ennis 11, Hlinanson 8.