ΠΑΟΚ B.C.

ΚΑΕ ΠΑΟΚ Official Web Site

ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ - ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ

Στον 2ο όμιλο του Basketball Champions League ο ΠΑΟΚ


11/07/2018


Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης στο “House of Basketball” της Γενεύης η κλήρωση του Basketball Champions League για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος συμμετέχει για 3η συνεχόμενη χρονιά στη διοργάνωση, θα βρίσκεται στον 2ο όμιλο της  μαζί με τη Reyer Venezia (Ιταλία), την Iberostar Tenerife (Ισπανία), τη Hapoel Holon (Ισραήλ), την Opava (Τσεχία), την Bonn (Γερμανία) και τους νικητές από τα ζευγάρια 19 και 20 των προκριματικών γύρων.

Στο ζευγάρι 19 η Sakarya (Τουρκία) θα παίξει στον 3ο προκριματικό γύρο με μία εκ των Sigal Prishtina, Donar Groningen,Fribourg Olympic και Avtodor Saratov.

Στο ζευγάρι 20, η Nanterre 92 (Γαλλία), θα παίξει στον 3ο προκριματικό γύρο με μία εκ των Siauliai,Lukoil, Karhu και CSM Oradea.

Το τζάμπολ της φάσης των ομίλων διοργάνωσης είναι προγραμματισμένη για τις 9 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά η κλήρωση των ομίλων αλλά και των προκριματικών:

Οι 4 όμιλοι

1ος όμιλος
MHP Riesen Ludwigsburg
Banvit
Avellino
Anwil
Ventspils
Le Mans
Νικητής 21
Νικητής 23

 

2ος όμιλος
ΠΑΟΚ
Reyer Venezia
Iberostar Tenerife
Hapoel Holon
Opava
Bonn
Νικητής 20
Νικητής 19

 

3ος όμιλος
Brose Bamberg
Nymburk
AEK
Hapoel Jerusalem
JDA Dijon
Fuenlabrada
Eskisehir
Νικητής 22

 

4ος όμιλος
Neptunas Klaipeda
Besiktas
SIG Strasbourg
Προμηθέας
Petrol Olimpija
Virtus Bologna
Oostende
Νικητής 24

 

1οςπροκριματικόςγύρος

Leicester Riders-Bakken Bears (1)

Fribourg Olympic-Avtodor Saratov (2)

AEK Larnaca-Antwerp (3)

Dinamo Tiblisi-Άρης (4)

Norrkoping-Estudiantes (5)

Karhu-CSM Oradea (6)

Cantu-Szolnoki Olaj (7)

Hapoel Tel Aviv-Spirou Charleroi (8)

Siauliai-Lukoil (9)

Torun- Tsmoki Minsk Tsmoki Minsk (10)

FC Porto-Nizhny Novgorod (11)

Sigal Prishtina-Donar Groningen (12)

 

2ος προκριματικός γύρος

Cantu/Szolnoki Olaj - ΑΕΚ Larnaca/Antwerp (13)

Torun/Tsmoki Minsk - Norrkoping/Estudiantes (14)

Siauliai/Luoil - Karhu/CSM Oradea (15)

Hapoel Tel Aviv/Spirou Charleroi - Leicester Riders-Bakken Bears (16)

FC Porto/Nizhny Novgorod - Dinamo Tiblisi/Άρης (17)

Sigal Prishtina/Donar Groningen - Fribourg Olympic/Avtodor Saratov (18)

3ος προκριματικός γύρος

Νικητής 18-Sakarya (19)

Νικητής 15-Nanterre 92 (20)

Νικητής 16-UCAM Murcia (21)

Νικητής 13- Liektabelis (22)

Νικητής 17-Padurice (23)

Νικητής 14-medi Bayreuth (24)

« Επιστροφή


PAOK BC STORE
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ