Πανιώνιος – ΠΑΟΚ: 82-68

05/01/2013

Το σερί του ΠΑΟΚ σταμάτησε την 11η αγωνιστική, με την ήττα της ομάδας στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο με 82-68. Στο πρώτο παιχνίδι του για το 2013, ο ΠΑΟΚ ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, έχασε όμως την επαφή με τον αντίπαλό του στην τρίτη περίοδο και παρά τις προσπάθειές του δεν κατάφερε να πλησιάσει και να διεκδικήσει το παιχνίδι ως το τέλος του αγώνα.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Πανιώνιο να προηγείται 16-14 και να διατηρεί το προβάδισμα ως το τέλος του αγώνα. Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν στο σκορ με 37-26 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, αλλά ο ΠΑΟΚ μείωσε στους 6 (37-31). Ωστόσο, στην τρίτη περίοδο ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος και ξέφυγε 68-45, διαφορά την οποία διατήρησε ως τα μέσα της τέταρτης περιόδου και πήρε τη νίκη με 82-68.

Δεκάλεπτα: 16-14, 37-31, 68-45, 82-68

Πανιώνιος: Μπόγρης 8, Payne, Αθηναίου 8 (2), Keys 4 (1), Milbourne 12 (2), Αθανασούλας 3 (1), Μπατής 2, Γιάνκοβιτς 8 (1), Καββαδάς 15, Παππάς 20, Dragisevic 2, Booker.

ΠΑΟΚ: Hatcher, Κασελάκης 6, Χαραλαμπίδης 8, McGrath 16 (1), Θεοδωράκος, Τσαϊρέλης 9, Δέδας 5 (1), Μαργαρίτης 3, Παπαδόπουλος 11, Χαριτόπουλος 10 (1).