Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: 95-52

19/05/2011

Σαφώς επηρεασμένος από τις σημαντικές απουσίες των Marshall και Δέδα, αλλά πολύ περισσότερο από την κακή αγωνιστική του εικόνα, ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 95-52 από τον Πρωταθλητή Ευρώπης Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ και στο πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης των Playoffs του Πρωταθλήματος Μπάσκετ ΟΠΑΠ της Α1.

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα στο σκορ, προηγήθηκαν 26-11 στο πρώτο δεκάλεπτο και 55-23 στο ημίχρονο, χωρίς ο ΠΑΟΚ να μπορέσει να αντιδράσει. Το δεύτερο παιχνίδι της σειράς των ημιτελικών θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 21 Μαΐου 2011 και ώρα 7.15μ.μ. στο PAOK Sports Arena.

Τα Δεκάλεπτα: 26-11, 55-23, 76-42, 95-52

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Tepic 9, Maric 11, Περπέρογλου 4, Batiste 4, Φώτσης 7 (1), Sato 15 (2), Nicholas 6 (2), Τσαρτσαρής 10, Διαμαντίδης 4, Βουγιούκας 4, Καλάθης 14 (2), Καϊμακόγλου 7 (1).

ΠΑΟΚ: Christmas 10, Αποστολίδης 4, Dozier 2, Stiggers 5 (1), Buljan, Γιαννακίδης 13 (2),  Καλλές 8, Gecevski 8, Καλαμπάκας 2.